106 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Evan Dyment Bethel   Great Alaska
1
Kenny Savo Dillingham   Great Alaska
2
Alec Magalong Unalaska   Great Alaska
3
Rainier Marquez Unalaska   Great Alaska 4
Brettlyn Reich Kotzebue   Northern
1
Alex Gray Nome   Northern
2
Ronell Gandia Barrow   Northern
3
Darin Davis Sitka   Southeast
1
Marcus Martin Craig   Southeast
2
Quinn Slayton Thorne Bay   Southeast
3
Deirdre Creed Mt. Edgecumbe   Southeast
4
Wesley Gilroy ACS   Denali/Kachemak 1
Hannah Hutchison Skyview   Denali/Kachemak 2
Austin Craig Skyview   Denali/Kachemak 3
Dakota Gardner Eielson   Denali/Kachemak 4
Calvin Johnson Homer   Denali/Kachemak 5
 
113 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Shawn Gardiner Dillingham   Great Alaska
1
Josh Mendenhall Bethel   Great Alaska
2
Jo Bukowski Chevak   Great Alaska
3
Avery Chiklak Bethel   Great Alaska 4
Jason Gilder Nome   Northern
1
Daniel Gallahorn Kotzebue   Northern
2
Erwin Mendoza Barrow   Northern
3
Tanner Thain Craig   Southeast
1
Melissa Fisher Mt. Edgecumbe   Southeast
2
Kris Thornsteinson Petersburg   Southeast
3
Robert Neilsen Mt. Edgecumbe   Southeast
Sub
Kiefer Groeneveld Valdez   Denali/Kachemak 1
Dakoda Neely Nikiski   Denali/Kachemak 2
Tyler Handly Nikiski   Denali/Kachemak 3
Jeremy Schild Grace   Denali/Kachemak 4
Terrance Anogiak Seward   Denali/Kachemak 5
 
120 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Steven Andrew Bethel   Great Alaska
Sub
Carlie McIntyre Bethel   Great Alaska
2
Cole Schlagel Dillingham   Great Alaska
3
Jerome Williams Napasiak   Great Alaska 4
Emery Booshu Nome   Northern
1
Gabe Cabrera Nome   Northern
2
Aucha Johnson Unalakleet   Northern
3
Willie Brand Craig   Southeast
1
Jaymes Kelly Mt. Edgecumbe   Southeast
2
Francis Charles Hydaburg   Southeast
3
Tyler Burke Petersburg   Southeast
4
Anthony Walsh Grace   Denali/Kachemak 1
Nate Ezell Eielson   Denali/Kachemak 2
David Towne Valdez   Denali/Kachemak 3
Davila Cesar Houston   Denali/Kachemak 4
Trey Zimmerman Nikiski   Denali/Kachemak 5
 
126 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Jared Miller Dillingham   Great Alaska
1
Sergai Andrew New Stuyahok   Great Alaska
Sub
Carl Jimmie Bethel   Great Alaska
3
Abe Bobbit Dillingham   Great Alaska 4
Dion Williams Nome   Northern
1
Danny Aningayou Gambell   Northern
2
Gabe Smith Nome   Northern
3
Jaren Samauang Sitka   Southeast
1
Tucker Thain Craig   Southeast
2
Logan Turcott Petersburg   Southeast
3
Kory Joe Mt. Edgecumbe   Southeast
4
Jed Wilde Seward   Denali/Kachemak 1
T.J. Checketts Skyview   Denali/Kachemak 2
Caj Rohrer Valdez   Denali/Kachemak 3
Cody Gilroy ACS   Denali/Kachemak 4
Calen Wilbur Houston   Denali/Kachemak 5
 
132 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Aaron Ulroan Chevak   Great Alaska
1
Matthew Anelon New Halen   Great Alaska
2
Nathanael Friday Chevak   Great Alaska
3
Sam Boyscout Chevak   Great Alaska 4
Scott Hansen Kotzebue   Northern
1
Junyor Erikson Nome   Northern
2
Joshua Roetman Kotzebue   Northern
3
Will Partick Sitka   Southeast
1
Hunter Fintch Craig   Southeast
2
John Brooks Petersburg   Southeast
3
Bret Martinsen Petersburg   Southeast
4
Austin Rake Valdez   Denali/Kachemak 1
Sam Janorschke Skyview   Denali/Kachemak 2
Keefe McIntosh Valdez   Denali/Kachemak 3
D.J. Marsengill Homer   Denali/Kachemak 4
Paul Johnston Grace   Denali/Kachemak 5
 
138 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Cade Schlagel Dillingham   Great Alaska
1
Dennis Wilson Dillingham   Great Alaska
2
Christof Swope Bethel   Great Alaska
3
John Oulton Bethel   Great Alaska 4
Doug O'Hara Kotzebue   Northern
1
Noah Roetman Kotzebue   Northern
2
Gus Nelson Kotzebue   Northern
3
Kurt Dingwall Wrangell   Southeast
1
Kenny Thomsen Haines   Southeast
2
John Davis Sitka   Southeast
3
Caullen Taylor Haines   Southeast
4
Isaac Deaton Valdez   Denali/Kachemak 1
Drew Drake Houston   Denali/Kachemak 2
Anthony Friese Grace   Denali/Kachemak 3
Mike Stangel Nikiski   Denali/Kachemak 4
Carsen Trumblee Cordova   Denali/Kachemak 5
 
145 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Marjus Kuqo Bethel   Great Alaska
1
Tyler Anelon New Halen   Great Alaska
2
Jeremy Olson Dillingham   Great Alaska
3
Brandon Oulton Bethel   Great Alaska 4
Landon Eck Kotzebue   Northern
1
Sam Atkinson Kotzebue   Northern
2
Jermiah Gallahorn Kotzebue   Northern
3
Tanner Thomassen Wrangell   Southeast
1
Jake Licari Sitka   Southeast
2
Joshua Kerstein Haines   Southeast
3
Frank Hoogendorn Mt. Edgecumbe   Southeast
4
Josh Brown Nikiski   Denali/Kachemak 1
Michael Ace Valdez   Denali/Kachemak 2
Brian Allen Valdez   Denali/Kachemak 3
Kalen McIntosh Valdez   Denali/Kachemak 4
Kyle Zimmerman Skyview   Denali/Kachemak 5
 
152 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Brayton Lieb Bethel   Great Alaska
1
Joseph Henning Unalaska   Great Alaska
Sub
Clayton Rolf Dillingham   Great Alaska
3
Charlie Roberts Quinhagak   Great Alaska 4
Devon Phillips Kotzebue   Northern
1
Zach Haviland Kotzebue   Northern
2
Harry Ivanoff Unalakleet   Northern
3
Jimmy Thomsen Haines   Southeast
1
Angelo Lerma Kake   Southeast
2
Anthony Edenshaw Hydaburg   Southeast
3
Jacob Taylor Yakutat   Southeast
4
Kaden Spurgeon Nikiski   Denali/Kachemak 1
Cody Williams Skyview   Denali/Kachemak 2
Brandon Hursh Valdez   Denali/Kachemak 3
Gabe Simple Galena   Denali/Kachemak 4
Rudy Martinez Hutchison   Denali/Kachemak 5
 
160 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Trevour Chavez Bethel   Great Alaska
1
Sonny Flensburg Dillingham   Great Alaska
2
Dylan Magnusen Unalaska   Great Alaska
3
Andrew Green Togiak   Great Alaska 4
Chris Harvey Nome   Northern
1
Trace Hudson Barrow   Northern
2
Isaiah Mike Stebbins   Northern
3
Anthony Minnillo Thorne Bay   Southeast
1
Quinton Hafendorfer Pelican   Southeast
2
Nick Hughes Hoonah   Southeast
3
Jeffrey Rooney Wrangell   Southeast
4
Corey Green Nikiski   Denali/Kachemak 1
Mark McGregor Homer   Denali/Kachemak 2
Mason Kimber Cordova   Denali/Kachemak 3
Cody Barber Houston   Denali/Kachemak 4
Morgan Sauve Nikiski   Denali/Kachemak 5
 
170 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Martin Oulton Bethel   Great Alaska
1
Richard Weedman New Halen   Great Alaska
2
John Seman Unalaska   Great Alaska
3
Jaimin Carl Hooper Bay   Great Alaska 4
Justin Hadley Buckland   Northern
1
Ryneque Dan WBB   Northern
2
Colton Jessup Kotzebue   Northern
3
Michael Matthew Mt. Edgecumbe   Southeast
1
Mitchell Boord Sitka   Southeast
2
Devon Miller Wrangell   Southeast
3
Carlton Hautala Mt. Edgecumbe   Southeast
4
Justin Allen Valdez   Denali/Kachemak 1
Matt Adams Cordova   Denali/Kachemak 2
Jake Davis Houston   Denali/Kachemak 3
Tyrone Anderson Seward   Denali/Kachemak 4
Adam Brockman Glennallen   Denali/Kachemak 5
 
182 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Luan Dema Bethel   Great Alaska
1
Patrick Francisco Bethel   Great Alaska
2
Kendall Alvarado Dillingham   Great Alaska
3
Dominick Ekamarak Aklachak   Great Alaska 4
Isaac Peacock Kotzebue   Northern
1
Jordan Otten WBB   Northern
2
Isaiah Frandson Barrow   Northern
3
Shyler Johnson Mt. Edgecumbe   Southeast
1
Jay Balcom Craig   Southeast
2
Chris Bean Pelican   Southeast
3
Donald Edenshaw Hydaburg   Southeast
4
Lincoln Johnson Nikiski   Denali/Kachemak 1
Alex Rodriguez Skyview   Denali/Kachemak 2
Luke Rietveld Glennallen   Denali/Kachemak 3
Mick Wells Homer   Denali/Kachemak 4
Austin Elsberry Hutchison   Denali/Kachemak 5
 
195 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Travis Tungiung New Sturyahok   Great Alaska
1
Thomas Hoseth Dillingham   Great Alaska
2
Paul Hamilton King Cove   Great Alaska
3
Breydon Chavez Bethel   Great Alaska 4
Lisita Tuai Barrow   Northern
1
Chanachi Charoonsaphonsak Barrow   Northern
2
Cody Murphy WBB   Northern
3
Demetrius Milne Metlakatla   Southeast
1
Gusty Akelkok Mt. Edgecumbe   Southeast
2
Chris Journey Mt. Edgecumbe   Southeast
3
Jalen Vantrease Kake   Southeast
4
Sam Rininger Seward   Denali/Kachemak 1
Joe Resetartis Homer   Denali/Kachemak 2
Josh Stephenson Hutchison   Denali/Kachemak 3
Andrew Hoffman Hutchison   Denali/Kachemak 4
Orry Hyatt Nikiski   Denali/Kachemak 5
 
220 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Keanu King Bethel   Great Alaska
1
Justin Braswell Dillingham   Great Alaska
2
Connor McConnell Unalaska   Great Alaska
3
J. Bruce Crow Bethel   Great Alaska 4
Corwen Paniptchuk Unalakleet   Northern
1
Taylor Apangalook Gambell   Northern
2
Nate Olemaun Barrow   Northern
3
Paul Johanson Mt. Edgecumbe   Southeast
1
Tristan Alexander Metlakatla   Southeast
2
Carl Phillips Pelican   Southeast
3
Dalton Beattie Yakutat   Southeast
4
Luke Wagner Houston   Denali/Kachemak 1
Sol Finau Glennallen   Denali/Kachemak 2
Jacob Lawson Skyview   Denali/Kachemak 3
David Ward Grace   Denali/Kachemak 4
Jesse Roehl Hutchison   Denali/Kachemak 5
 
285 POUND WRESTLERS
Name   
School  
Grade
Conference 
Place
Timothy Robb Bethel   Great Alaska
1
Jonathan Wilson Aniak   Great Alaska
2
Danrick Trinidad Unalaska   Great Alaska
3
Daylen Westdahl Bethel   Great Alaska 4
Anvil Boeckman Nome   Northern
1
Sean Foster Kotzebue   Northern
2
Open     Northern
3
Jaylin Prince Mt. Edgecumbe   Southeast
1
Dakota Ekis Yakutat   Southeast
2
Marty Vera Metlakatla   Southeast
3
Daniel Kennedy Klawock   Southeast
4
Henry Eide Nikiski   Denali/Kachemak 1
Jon Alexander Skyview   Denali/Kachemak 2
Clay Easterling Hutchison   Denali/Kachemak 3
Tyler Scott ACS   Denali/Kachemak 4
Trent Jackson Hutchison   Denali/Kachemak 5